برندی جکسون دروغ‌های وید رابسون در ترک نورلند را فاش کرد

برندی جکسون درباره ترک نورلند و وید رابسون گفت: «دیدن اینکه او حاضر است چه بلایی سر دوستش بیاورد خیلی ناراحت‌کننده است.»

تقریباً ده سال از زمان درگذشت مایکل جکسون سپری شده است و برادرزاده او برندی جکسون می‌گوید اکنون زمان آن رسیده که بگذاریم روح او در آرامش باشد. این دختر عکاس که اکنون 37 ساله است گفت: «عمویم بازجویی‌ها، بررسی‌ها، دادگاه‌ها و تحقیر زیادی را تحمل کرد و در آخر بی‌گناه شناخته شد. مردم دوست دارند  این ماجرا را باور کنند که او با پسران کم‌سن‌وسال می‌خوابید و این اتفاق عجیب و غیرمعمولی بود، اما واقعیت ماجرا این نبود. عموی من هرگز امکان نداشت دست به چنین کارهای وحشتناکی بزند.»

از دیدگاه او پشت تمام اتهاماتی که از اوایل دهه 90 علیه مایکل جکسون مطرح شده‌ است انگیزه و جنگی نژادی وجود دارد. او گفت: «اگر به کل وضعیت نگاه کنید و بعد آن را به اجزای کوچکتر تجزیه کنید، می‌بینید که پشت همه اینها انگیزه نژادی وجود دارد، چون او مرد سیاه‌پوست قدرتمند و تأثیرگذاری بود.»

برندی، دختر جکی جکسون، بزرگترین برادر در گروه جکسون فایو، در گفتگو با بیلبورد از رابطه تقریباً ده ساله خود با وید رابسون، یکی از دو شخصیت اصلی مستند «ترک نورلند» ساخته دن رید، گفت. این مستند چهارساعته اولین بار در ماه مارس از شبکه HBO پخش شد. این مستند روایتگر ادعاهای رابسون 36 ساله، یکی از طراحان رقص پاپ معروف، و جیمز سیفچاک 41 ساله، کارمند یک‌ آژانس تبلیغات دیجیتال، است. این دو ادعا می‌کنند که در زمان کودکی‌شان بارها توسط جکسون مورد سوءاستفاده جنسی قرار گرفته‌اند. رابسون ادعا می‌کند که این سوءاستفاده‌ها از وقتی 7 ساله بود شروع شد. سیفچاک نیز می‌گوید از 10 سالگی این اتفاق برایش افتاد.

مایکل جکسون، برندی جکسون، وید رابسون
مایکل جکسون، برندی جکسون و وید رابسون، در یک قاب – جلسه عکاسی تبلیغاتی کفش LA Gear

رابسون و سیفچاک هر دو  مدعی‌اند که جکسون به آنها یاد می‌داد در مقابل پدر و مادرشان بایستند و از این طریق تلاش می‌کرد آنها را به سمت خودش بکشاند و همچنین بذر بی‌اعتمادی به زنان را در آنها کاشت. اما برندی باور نمی‌کند عمویش از کسی سوءاستفاده جنسی کرده باشد و شدیداً این اتهام رابسون را مورد تردید قرار می‌دهد، زیرا می‌گوید که بیش از هفت سال با رابسون رابطه داشته و در نورلند اغلب با او بوده است، دقیقاً در همان مکان‌ها و همان زمان‌هایی که او ادعا می‌کند سوءاستفاده جنسی رخ می‌داده است.

رابسون و سیفچاک هر دو در سال 1993 در مورد پرونده‌ای مربوط به پسر دیگری به نام جردن چندلر، به بازپرسان گفتند که جکسون هرگز به آنها تعرضی نکرده است. (جکسون به توصیه‌ی وکلایش این پرونده را با پرداخت 22 میلیون دلار به چندلر و خانواده‌اش خارج از دادگاه حل و فصل کرد تا بتواند به زندگی و حرفه‌اش ادامه دهد، و پرونده نیز با اعلام اینکه شواهد کافی وجود ندارد بسته شد.) علاوه بر این، در سال 2005، رابسون، که در آن زمان 22 سال داشت، یکی از شاهدان تیم دفاع جکسون در پرونده سوءاستفاده جنسی دیگری بود که در آن جکسون سرانجام از تمامی اتهامات تبرئه شد. رابسون و سیفچاک تا چند سال بعد از مرگ این ستاره معروف پاپ هیچ‌یک از این ادعاها را مطرح نکرده بودند. مایکل جکسون در سال 2009 بر اثر تزریق بیش از حد و ترکیب شدن داروهای خواب‌آور و آرامبخش مختلف توسط پزشکش که برای کمک به مشکل بی‌خوابی استفاده می‌کرد، دچار ایست قلبی شد و درگذشت.

وید رابسون در سال 2013 و جیمز سیفچاک در سال 2014 علیه بنیاد مایکل جکسون طرح دعوی کردند اما پرونده هر دوی آنها مردود اعلام شد و در حال حاضر پرونده خود را برای تجدید نظر به دادگاه استیناف فرستاده‌اند. برندی درباره «ترک نورلند» گفت: «مردم فقط نان را به نرخ روز می‌خورند و بسیار بدجنسی می‌کنند و رفتار زشتی دارند. آنها این داستان را دارند به خورد مردم می‌دهند و آنها هم آن را می‌پذیرند. رسانه‌ها هم فوراً جانب آنها را می‌گیرند.» و در ادامه افزود: «از اینکه حرفم را می‌زنم خوشحالم.»

شما الان 37 سال دارید. زمانی که این اتهامات برای اولین بار مطرح شدند خیلی کم‌سن بودید. آن روزهایی که در حال رشد بودید و این خبرهای سواستفاده جنسی را می‌شنیدید به خاطر دارید؟ این خبرها چه تأثیری روی زندگی‌تان داشت؟

یادم می‌آید زمانی که اتهامات سال 1993 مطرح شد، کلاس پنجم بودم. خیلی سردرگم و اینجور بودم که، «چی؟ درباره چه کسی حرف می‌زنند؟» چون چیزی که آنها می‌گفتند عموی من نبود. همه جا حرف از او بود. روز بعد از آن وقتی به مدرسه رفتم، این موضوع تبدیل به جوک شده بود. پدر و مادرها حرف‌هایی می‌زدند. مردم خیلی خبیثانه و زشت رفتار می‌کردند. به عنوان یک بچه کلاس پنجمی، هیچ از منطق و سازوبرگ این جریان سر درنمی‌آوردم اما می‌فهمیدم که چقدر شرایط [برایم] ناخوشایند است و اینکه چقدر این قضاوت سریع مردم اشتباه بود. می‌توانم خیلی خوب تصور کنم که الان شرایط برای بچه‌های [مایکل] چطور است. آنها در سنین حساسی هستند و هنوز با نسل‌های جوان‌تر تعامل دارند و این نسل خیلی بی‌رحم‌اند. در واقع، فقط این نسل اینطور نیستند. مردم بدجنس‌اند. این واقعیت است.»

تا حالا زمانی بوده که از خودتان بپرسید آیا ممکن است این اتهامات واقعاً حقیقت داشته باشند؟

نه. هرگز چنین سؤالی برایم پیش نیامده است. مایکل نمی‌توانست به کسی، به خصوص به بچه‌ها، آسیب بزند. اگر این را به من می‌گفتید که کار انتشار کسی را دزدیده، این را هم باور نمی‌کردم چون او دزد نبود. اما چرا باور می‌کنم که بخواهد کار انتشار کسی را به نحوی به دست بیاورد. اما وقتی راجع به آسیب زدن به کسی حرف می‌زنید، بخصوص یک بچه ــ هرگز نه. هرکسی که تا بحال او را از نزدیک دیده است می‌تواند این را به شما بگوید که او این شخص بدذاتی که آنها می‌گویند نیست.

درباره رابطه‌تان با ويد رابسون بگویید. مايكل شما دو نفر را به یکدیگر معرفی كرد و شما مدتی با همدیگر قرار می‌گذاشتيد؟

من و ويد حدود سال ١٩٩١ همديگر را ملاقات کردیم. قبلاً به همراه عمو مایکلم با هم در جلسات عکاسی تبلیغاتی کفش LA Gear و موزيک ويدئوی Black or White حضور داشتیم. بعد از آشنایی‌مان با هم سر آن صحنه‌ها، ويد به من علاقمند شد و عمويم خانواده وید و همينطور من و برادرم را به نورلند دعوت كرد و ما پنج تا هفت روز را آنجا سپری كرديم. در آن سفر، ويد از من خواست كه دوست‌دخترش باشم. من 9 يا 10 ساله بودم و رابطه‌مان بيش از هفت سال ادامه پيدا كرد. محل زندگی‌مان از هم دور نبود به همین خاطر می‌توانستیم اوقات زيادی را با هم بگذرانيم. من با او به کلاس‌های رقصش می‌رفتم. خيلی به سينما می‌رفتيم. تمام روز دوچرخه‌سواری می‌کردیم. يكی از تفریحات مورد علاقه‌مان بازی كردن در فواره روبروی آپارتمان آنها در تابستان بود. او آهنگ‌های مختلفی را برایم می‌نوشت كه هنوز هم بعضی از آنها را دارم. ما رسماً با هم بزرگ شديم. (جالب توجه است که وينس ويليام فینالدی، وکیل رابسون، بدون هیچ اشاره مستقیمی به داستان برندی جكسون درباره رابطه‌اش با رابسون، در ایمیلی نوشت: «خانم جكسون در زمان وقوع سوءاستفاده‌های جنسی همراه ويد و مايكل جكسون نبوده است و بنابراین در ارتباط با این موضوع حرفی برای گفتن ندارد.»)

آیا ويد در طول آن مدت به شما چيزی درباره مايكل و سوءاستفاده جنسی گفت؟

هرگز. تنها چيزی که گفت اين بود که چقدر از داشتن مایکل به عنوان يک شريک کاری و يک دوست در زندگی احساس خوشبختی می‌کند. مطلب دیگری را هم باید بگویم: وید در داستانی که سر هم کرده است می‌گوید که او و مایکل همیشه با هم بودند. ولی [واقعیت این است که] نبودند. ما، یعنی من و وید و خانواده‌اش معمولاً با هم به نورلند می‌رفتیم. در ماه چند بار می‌رفتیم. اما عمویم هیچ‌وقت آنجا نبود. همیشه بیرون مشغول کار و سفر بود.

اینکه الان می‌بینید وید چنین داستانی را مطرح می‌کند چه احساسی به شما دست می‌دهد؟

اینکه می‌بینم او چطور در طول سالیان تغییر کرده است، ناراحتم می‌کند. ما هر دو هنوز در یک صنعت کار می‌کنیم و به یاد دارم که چطور به خاطر شرایط بد مالی و دشواری در پیدا کردن شغل دچار افسردگی و فروپاشی روانی شده بود. يادم می‌آید همه اين خبرها را می‌شنيدم و دلم برایش می‌‎سوخت، اما زندگی سخت است و آدم‌ها بعد از سختی دوباره قد راست می‌کنند. دیدن اینکه او حاضر است با يک دوست (مايكل جكسون) چه كار كند خیلی یأس‌آور و ناراحت‌کننده است.

درباره مسخره بودن ادعای سال ١٩٩٣ حرف می‌زدیم. انگيزه خانواده‌ای كه اين قضيه را به راه انداخته بودند را می‌دانستیم. خانواده چندلر را می‌شناختیم. و علیرغم سن پایین‌مان، درک خوبی از موقعيت داشتيم. ويد برای حمايت و دفاع از مايكل جدی و مصر بود. می‌گفت «می‌خواهم مطمئن بشوم كسی چنین کاری نمی‌کند چون این درست نيست. مايكل چنين آدمی نيست.» او خيلی مدافع مايكل بود چون [اينكه مايكل چنين انسانی نيست را] درک می‌کرد.

آیا او هیچ‌وقت باعث شد که به مایکل شک کنید؟

نه هرگز. او همان حسی را به عمویم داشت كه من هم داشتم. کسی هرگز هیچ رفتار نامناسبی از او ندید که حتی بخواهد به او شک کند. گاهی وقتی رفتار غیرعادی‌ای را از کسی می‌بینیم با خود فکر می‌کنیم و بعد می‌گوییم «خب، نمی‌دانم». ولی [در مورد مایکل] چنين چيزی وجود نداشت. می‌فهمم كه بعضی اوقات مردم دوست دارند اين ماجرا درباره خوابیدن عموی من با پسرهای کوچک را باور کنند و اينکه این کارش غیرعادی بوده است. ولی ماجرا واقعاً اين نیست. اصلاً اینطور نبوده است. او سخت سرزنش می‌شود که آدم خیلی عجیب و غریبی بود. در حالی که این غلط است. او فردی بسیار عادی بود.

آیا فکر می‌کنید که بتوانید هنرمند را از هنرش جدا کنید؟

سؤال سختی است. فکر می‌کنم در شرایطی که ثابت شده باشد که کسی کاری ظالمانه انجام داده است، مثلا اگر عمویم گناهکار شناخته شده بود یا مدرکی وجود داشت که نشان می‌داد او گناهکار است، آن‌وقت نارضایتی به تبلیغ کردن او را درک می‌کردم. اما وقتی او شخصی باشد که در جهان بیشتر از همه هدف حمله قرار گرفته است و همینطور مهربانترین و بخشنده‌ترین انسان دنیا باشد و بعد از بیش از ده سال بازرسی از همه اتهامات تبرئه شده باشد، فکر می‌کنم اشتباه است که مردم سعی کنند آن هنرمند را به دلیل چیزی که مردم درباره‌اش می‌گویند کنار بگذارند. این کار ناعادلانه است. من اینجا نیستم که کسی را قضاوت کنم اما آنها این کار را با الویس پریسلی، که همه می‌دانند با دختران کم سن در رابطه بود، نکردند. آنها وودی آلن را نقد می‌کنند اما هنوز فیلم‌هایش را پخش می‌کنند.

فکر می‌کنید دلیلش چیست؟

متنفرم که بحث نژاد را مطرح کنم اما وقتی به کل قضیه نگاه می‌کنی و شروع به تجزیه و تحلیل می‌کنی، می‌بینی به این دلیل است که او یک سیاهپوست قوی و تأثیرگذار بود. او سربلند و مفتخر ایستاده بود. دارای خیلی چیزها بود. خیلی قدرتمند بود. آنها این را نمی‌خواستند. دوست ندارم بحث نژاد را مطرح کنم اما صادقانه بگویم اینطور به نظر می آید. رو بازی می‌کنی اما آنها این رفتار را با تو انجام می‌دهند. این کار یک بام و دو هوا کردن و عین تبعیض است.

هیچوقت با مایکل درباره این پرونده‌های دادگاه صحبت کردید؟

نه، درباره این پرونده‌های دادگاه به طور خاص صحبت نکردم. او همیشه با ما درباره اینکه نسبت به مواجه شدن با آنها چه احساسی داشت و اینکه نمی‌خواست به کسی اجازه دهد که اینگونه به اسمش خدشه وارد کند، آشکارا صحبت می‌کرد. همیشه به ما می‌گفت که به جنگیدن ادامه می‌دهد. اینکه مردم می‌گفتند او با بچه‌ها این کارها را کرده آزارش می‌داد. اگر کارهای دیگر را به او نسبت می‌دادند آنقدر مهم نبود، اما اینکه تلاش می‌کردند بگویند او به کودکی صدمه زده، آزاردهنده‌ترین چیزی بود که کسی می‌توانست درباره‌اش بگوید. می‌دانم او با پدرم درباره احساسش خیلی صحبت می‌کرد اما نمی‌پرسید «چرا با من این کار را می‌کنند؟» او می‌دانست (این اتهامات) چرا و از کجا می‌آیند. فقط برایش ناراحت‌کننده بود که چنین چیز وحشتناکی را انتخاب کردند: که او به کودکی صدمه زده باشد. او مرد خیلی خاصی بود. «ناراحت‌کننده» بهترین کلمه‌ایست که می‌توانم با آن توصیف کنم که دیدن اینکه با او این کار را می‌کردند چه احساسی داشت. حتی به عنوان یک کودک می‌دانستم این درست نیست.

آیا او هیچگاه به این فکر افتاد که به دلیل این اتهامات در اطراف کودکان نباشد؟

نه، کاملاً برعکس. مصمم بود که خودش را تغییر ندهد. او نمی‌خواست به خاطر این اتهامات از خوب بودن با مردم دست بردارد. و به ما هم همین را یاد می‌داد. می‌گفت: «اگر می‌دانید دارید کار خوبی انجام می‌دهید و قلبتان پاک است، باید ادامه دهید. اجازه ندهید جلوی شما را بگیرند. اجازه ندهید آن را از شما بگیرند. هرگز به کسی اجازه ندهید شما را تغییر دهد به این دلیل که از کسی که هستید می‌ترسد.» من خوشحالم که به کارش ادامه داد زیرا به مردم زیادی، کودکان زیادی و مردمی با زندگی‌های مختلف کمک کرد. او به همه ما این را فهماند. به همین دلیل خوشحالم که تغییر نکرد. اگر از کمک به دیگران دست برمی‌داشت، تبدیل به مردی غمگین می‌شد.

برندی جکسون اولین بار در یازدهم فوریه 2019، پیش از پخش مستند «ترک نورلند» از شبکه HBO در صفحه توییتر خود با قاطعیت اعلام کرد که ادعای وید رابسون دروغ است و هدف او فقط پول است.

,
نوشتهٔ بعدی
اعتراض هواداران ایرانی مایکل جکسون نسبت به پخش مستند دروغین ترک نورلند
نوشتهٔ پیشین
دروغ بودن اتهامات کودک آزاری مایکل جکسون در مستند ترک نورلند افشا شد!

بیشتر بخوانید

آنچه لازم است درباره مستند جدید مایکل جکسون بدانید

آنچه لازم است درباره مستند جدید مایکل جکسون بدانید

دروغ بودن اتهامات کودک آزاری مایکل جکسون در مستند ترک نورلند افشا شد

دروغ بودن اتهامات کودک آزاری مایکل جکسون در مستند ترک نورلند افشا شد!

مستند باشگاه شهرت یا باشگاه تهمت؟

مستند باشگاه شهرت ، یا باشگاه تهمت؟

8 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • بشر چقدر بدبخت و کثیف شده که بخاطر پول حاضره قید همه چیر رو بزنه،
  و حتی به کسی که 10 ساله مُرده و توان دفاع از خود رو هم نداره چنین تهمتی بزرگی بزنه.
  به لطف این چپی‌ها، مفاهیمی مثل شرف، آبرو، حیثیت دیگه معنایی نداره. هیچ آدم عاقلی چنین شوی مسخره ای رو باور نمیکنه. مایکل یک عمر برای هنرش زحمت کشید. ،چهارتا آدم بی در و پیکر نمی‌تونن تصویر به این بزرگی و روشنی رو لکه دار کنن.

  پاسخ
 • من اين مستند رو نديدم و نمي‌بينم. فقط برام عجيبه كه چرا مردم اين داستانهاي ساختگي رو كه دو سه نفر فقط براي بدست آوردن پول از خودشون ساختن رو باور ميكنن و يك لحظه هم شك نميكنن. اين دونفر قبل و بعد از مرگ مايكل هميشه تو هر برنامه‌اي از مايكل شركت ميكردن و كلي ازش تعريف و تمجيد ميكردن كه اون الهام‌بخش ما بوده و هست و حتي به نفعش توي دادگاه شهادت دادن. (يعني زمانيكه ويد رابسون 22 سال دشت) ويد رابسونِ 22 ساله نميدونسته آزار و اذيت جنسي چيه؟!!!! بعد از اينكه پولهاش تموم شده يادش افتاده؟!!!! اف.ب.آي مايكل رو به مدت 10 سال و مخفيانه تحت‌نظر داشت. (همه كمر همت به نابودي مايكل بسته بودن) و هيچي دستگيرشون نشد. اين داستانهاي مسخره‌‌اي هم كه مردم ميخونند بهتره اول خوب به سايتش توجه كنن و اگه دقت كنن پايين اين سايتها نوشته: شما هم اگر موردي درباره‌ي كودك آزاري مايكل ميدونيد با ما تماس بگيريد؛ ما بهتون پول ميديم و داستانتون رو پخش ميكنيم. فقط و فقط بخاطر پول!!!!!!
  واقعا غيرقابل‌باوره!!!! خيلي چيزهاي ديگه هم ميخواستم بنويسم ولي متنم خيلي طولاني ميشه… ببخشيد كه طولاني شد. (حقايق دروغ نمي‌‌گويند اما مردم چرا. مايكل حذف‌شدني نيست و در انتها حقيقت پيروز ميدان است.)

  پاسخ
 • مایکل ناراحت نباش هیچکس این چرندیات باور نمی کنه هیچکس مگر آدمای مریض و کوته فکر.مایکل لطفا ناراحت نباش🌿

  پاسخ
  • این حجم از تبلیغات پیرامون یک فیلم که حتی عنوانش هم درست نيست(میگن مستند ولی هیچ سندی ارائه نمیده و به صرف گفته ها ادعاهایی رو مطرح می کنه ) در مورد جریانی که نه حرف تازه ایی برای گفتن داره نه موضوع شوکه کننده است (همه در جریان اتهامات سال 93و 2003و درنهایت محاکمه 2005مايکل هستند همینطور مطرح شدن ادعای این دونفر که مربوط به چند سال پیش هست و مصاحبه هاشون با رسانه ها ) حالا جوری جریان سازی کردن و موج تبلیغاتی راه انداختن انگار دنیا با یک حقیقت انکارناپذیر روبه رو شده ! و عملا اونو به مهم ترین موضوع روز دنیا تبدیل کردن ! به گونه ایی مانور دادن تا مردم فراموش کنن اين دو نفر ادعاشون توسط دادگاه که بالاترین مرجع رسیدگی به دعوی افراد هست رد و اساسا ادعاهاشون از درجه اعتبار ساقط شده !به این میگن پروپاگاندا یا همون جریان رسانه ایی تنها مساله قابل اعتنا اینه مردم متوجه بشن علت این حجمه ها و شلوغ کاری برای چی بود و چه کسانی با چه انگیزه ایی قصد به انحراف کشیدن افکار عمومی رو داشتن و در پشت این همه هیاهو چه چیزی رو میخواستن سرپوش بزارن وپنهان کنن؟ آیا این قضیه بی ارتباط با رسوایی اخیر و ماجرای تجاوزات و آزار و اذیت های جنسی موجود در تشکیلات هاليود نبود که در صورت ادامه دار شدن اسامی افراد مشهوری از تهیه کنندگان کارگردانان و بازیگران در این زمینه افشا می شد ؟وقتی ابراي دروغ کنار برن و آفتاب حقیقت بتابه پشت پرده این توطئه هم برملا میشه اندکی صبر لازمه

   پاسخ
 • سلام عالی بود مثل همیشه… واقعا مردی پاک سرشت بود… بچه ها در توی سایت .ترک نورلند فردا دانلود . تو قسمت نظرات ی عالمه مدرک و حرف های چرت دارند راجب مایکل میزنن من خیلی تلاش کردم اخرم بهشون گفتم ب انجمن ی سر بزنن ولی تعداد دیدگاهای بر علیه مایکل زیاده منم بشدت حرصم گرفته ک ی مشت ادم اینقد نفهمن خواهشا اگ وقت کردین ی سر برین این سایت حالشونو بگیرین

  پاسخ
 • الان دیدگاه ارسال شد

  پاسخ
 • I love brandi 😉

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.