بیوگرافی مایکل جکسون

مایکل جکسون یکی از بزرگترین هنرمندان تاریخ، در ۲۹ آگوست ۱۹۵۸ (۷ شهریور ۱۳۳۷) در آمریکا، شهر گری ایالت ایندیانا به دنیا آمد. مایکل جکسون از همان ابتدا علاقه خود به موسیقی را نشان داد و در سن ۵ سالگی خوانندگی را به همراه برادرانش آغاز کرد. مایکل جکسون یکی از مشهورترین انسان‌های روی زمین است اما با این وجود، بسیاری از مردم بیوگرافی مایکل جکسون را نمی‌دانند و در خیلی موارد اطلاعات غلط و نادرستی از زندگی او دارند. به همین علت نیاز است در یک مقاله کامل به زندگینامه مایکل جکسون بپردازیم تا هر شخصی بتواند با خواندن آن، اطلاعات اولیه لازم درباره سلطان پاپ را به صورت صحیح و بدون هر گونه شایعه و دروغ دریافت کند.

بیوگرافی مایکل جکسون

زندگینامه مایکل جکسون

تشکیل گروه جکسون فایو

جکسون فایو نام گروه مایکل جکسون و برادرانش است و بخش مهمی از زندگی و بیوگرافی مایکل جکسون را تشکیل می‌دهد. پس از آنکه جوزف جکسون (پدر مایکل) متوجه استعداد فرزندانش در خوانندگی شد، تصمیم گرفت به آنها به صورت اصولی آموزش و تمرین دهد تا بتوانند یک گروه موسیقی خانوادگی را تشکیل دهند. از آنجا که خود جوزف عضو یک گروه موسیقی بود و با اجرا و خوانندگی آشنایی داشت، توانست به خوبی فرزندانش را آموزش دهد و این گونه بود که گروه جکسون فایو شکل گرفت. مایکل و برادرانش در قالب گروه جکسون فایو در کلوپ‌ها آواز می‌خواندند و می‌رقصیدند تا اینکه بری گوردی موسس کمپانی موتاون متوجه استعداد جکسون‌ها شد و از آنها دعوت کرد تا آهنگ‌های خود را در استودیوی موتاون و تحت نام موتاون ضبط و منتشر کنند. از این نقطه به بعد گروه جکسون فایو به صورت رسمی شکل گرفت و مایکل جکسون و برادران در یک کمپانی موسیقی معتبر آغاز به کار کردند.

پس از گذشت چند سال مایکل و برادرانش تصمیم گرفتند از کمپانی موتاون خارج شوند و به اپیک بپویندند، که با این حرکت نام گروهشان نیز از جکسون فایو به جکسون‌ها تغییر پیدا کرد.

آغاز حرفه تکی زندگی مایکل جکسون

آغاز حرفه تکی مایکل جکسون

پس از مدتی مایکل جکسون دریافت که می‌تواند به صورت تک نفره موفق‌تر عمل کند و مسیرش را از برادرانش جدا کرد. مایکل به عنوان اولین آلبوم پس از جدایی از گروه جکسون‌ها «آف د وال» را ضبط و منتشر کرد و با این آلبوم انقلابی در دیسکوهای آن زمان به راه انداخت. آلبوم Off The Wall اولین همکاری مایکل جکسون و کوئینسی جونز بود که باعث شد در ادامه با یکدیگر آلبوم تاریخی تریلر را خلق کردند که رکورد فروش تمام آلبوم‌ها را شکست و به پرفروش‌ترین آلبوم تمام جهان تبدیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.