ضربه متقابل بنیاد مایکل جکسون به ترک نورلند

جان برانکا مدیر اجرایی بنیاد مایکل جکسون، شکایت علیه دن رید کارگردان «ترک نورلند» را مورد لحاظ قرار می‌دهد.

جان برانکا، از مدیران اجرایی بنیاد مایکل جکسون، پس از سخنرانی در دانشگاه هاروارد، گفت: «آنها این داستان احمقانه را سر هم کرده‌اند چون پول می‌خواستند و ما اجازه نمی‌دهیم این قضیه بدون رسیدگی بماند.»

در روز 16 آوریل، این اولین بار بود که جان برانکا درباره «ترک نورلند» علنی صحبت کرد و اذعان داشت که ممکن است به زودی دعوی قضایی دیگری ــ این بار علیه دن رید کارگردان این مستند ــ طرح کنند. برانکا و دو عضو دیگر از تیم حقوقی بنیاد مایکل جکسون، هاوارد وایتسمن و برایان فریدمن، شرکت‌کنندگان اصلی در میزگردی با عنوان «محاکمه توسط رسانه‌ها: گناهکار تا زمان اثبات بی‌گناهی» بودند که در مؤسسه علوم سیاسی هاروارد، در شهر کمبریج ایالت ماساچوست برگزار شد.

تیم وکلا اظهارات تندی در مورد مستند و دن رید داشتند و به جمعیت حدوداً ۲۰ نفره‌ی حضار اعلام کردند که مصمم هستند تا از مایکل جکسون دفاع کنند و شهرت و خوشنامی او را که در پی مستند ترک نورلند خدشه‌دار شده است احیا کنند. این مستند داستان‌های پرجزئیات و آزاردهنده‌ای را از زبان دو نفر که اتهامات بچه‌بازی به مایکل زده‌اند شرح می‌دهد و هرگز به بنیاد فرصت پاسخگویی به این اتهامات را نداده است. بنیاد در ماه فوریه دادخواست 100 میلیون دلاری علیه شبکه کابلی پولی HBO مطرح کرد و در آن مدعی شد که این شبکه مفاد یکی از بندهای عدم هتک حرمت در قراردادی جهت اولین پخش فیلم کنسرت «زنده در بخارست: تور دنجرس» جکسون در سال 1992 را نقض کرده است. پس از این دادخواست علیه HBO که در دست بررسی است، برانکا اعلام کرد که او و وکلای بنیاد اکنون در حال بررسی یک اقدام قانونی مستقیماً علیه دن رید هستند. البته او علل طرح دعوی را مشخص نکرد.

در پاسخ به اظهارنظرات برانکا، سخنگوی HBO گفته است: «دن رید یک فیلمساز اثبات‌شده و برنده جوایز است و ما به فیلمش اعتماد کامل داریم.»

از نظر برانکای 68 ساله، که جکسون را شخصاً می‌شناخت و حتی یکبار جکسون ساقدوش او بوده است، این مستند بسیار ناجوانمردانه است.

برانکا بعد از پایان این رویداد به گزارشگر بیلبورد گفت: «آنها این داستان احمقانه را سر هم کرده‌اند چون پول می‌خواستند و ما اجازه نمی‌دهیم این قضیه بدون رسیدگی بماند. قضیه به همین سادگی است.»

او گفت این فیلم بنیاد را غافلگیر کرد زیرا «کاملاً در خفا» ساخته شده بود. او گفت که HBO و رید، هیچ‌کدام به بنیاد فرصتی ندادند تا اشتباهات موجود در فیلم را مشخص کنند یا از جانب جکسون نیز تمام آن وقایع مربوط به وید رابسون و جیمز سیفچاک را شرح دهند. به عقیده برانکا، فریدمن و وایتسمن رفتار رسانه‌ها با جکسون یکطرفه بوده است و چنین رفتاری تنها به خاطر فقدان قانونی برای محافظت از حقوق فرد متوفی در مقابل افترا و هتک حرمت امکان‌پذیر شده است.

برانکا معتقد است قانون مربوط به تهمت و افترا باید مورد ارزیابی مجدد قرار بگیرد.

مدیر اجرایی بنیاد مایکل جکسون همچنین افزود: «به خاطر شرایط فعلی قوانین مربوط به تهمت، کاری از دستمان برنمی‌آید و نمی‌توانیم هیچ اعتراضی بکنیم. قاعدتاً به این مرد هر آسیبی می‌تواند وارد شود و فرزندانش از این بابت می‌توانند مورد آزار قرار بگیرند و هیچ کاری هم از دست کسی ساخته نیست. من می‌خواهم پیشنهاد بدهم که این قانون باید تغییر کند تا بتوان لااقل برای مدت زمانی از فرد متوفی محافظت کرد، چراکه این کار به خاطر حقیقت، به خاطر انصاف و به خاطر اعتدال صورت می‌گیرد.»

برانکا به بیلبورد گفت: «مستند دن رید سرشار از اشتباه، دروغ و مواردی است که آنها از حقیقت نداشتن‌شان آگاه بودند. آنها باید از خودشان خجالت بکشند.»

برانکا گفت درک می‌کند اگر مردم بگویند او به این دلیل طرفداری می‌کند که از بنیاد جکسون سود مالی می‌برد. بعد از ده سالی که از فوت جکسون در سال ۲۰۰۹ می‌گذرد، ثروت بنیاد با مدیریت برانکا افزایش تصاعدی داشته است. طبق برآورد بیلبورد در حال حاضر کاتالوگ موسیقی جکسون به تنهایی بیش از ۵۷۰ میلیون دلار ارزش دارد و برانکا به عنوان یکی از مدیران اجرایی، از درآمد حاصل از سرگرمی‌های جدید ساخته‌شده برای بنیاد ۱۰ درصد کمیسیون دریافت می‌کند. برانکا اظهار داشت: «این حقیقتی است که انکار نمی‌کنم.» اما افزود که مبارزه او برای پاک کردن نام جکسون از اتهامات بیشتر به خاطر عدالت است تا پول.

برانکا در این میزگرد گفت: «من این شخص را می‌شناختم و دوستش داشتم و این اتفاقی که افتاده و اجازه نداده‌اند طرف دیگر ماجرا شنیده بشود را نمی‌پسندم.» او همچنین افزود: «وقتی کسی چیزی شبیه آنچه [در ترک نورلند] گفته شد را بیان می‌کند، قاعدتاً باید انتظار تبعات و عواقبش را نیز داشته باشد.»

برانکا اظهار کرد که خط سیر پیشرفت بنیاد تا قبل از این مستند رو به بالا بود اما الان ضربه خورده است. او افزود اگرچه فروش نسخه‌های آنلاین همچنان از سال قبل بالاتر است.

برانکا گفت: «امید دارم که حقیقت واقعی آشکار می‌شود، واقعیات دیگری از داستان رو خواهد شد و مردم به هر دو طرف داستان توجه خواهند کرد. از دیدگاه جامعه، می‌خواهم کاری کنم که مردم با احساس راحتی بگویند من عاشق موسیقی مایکل هستم.»

برانکا به بیلبورد گفت: «مایکل بزرگتر از آن است که شکست بخورد.»

منبع: Billboard

نوشتهٔ بعدی
ستاره مایکل جکسون در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود تعمیر شد
نوشتهٔ پیشین
اعتراض هواداران ایرانی مایکل جکسون نسبت به پخش مستند دروغین ترک نورلند

بیشتر بخوانید

نتیجه‌ای پیدا نشد.

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • کاملا مشخص بود که همه غافلگیر شدن از بنیاد با اون همه زرنگی اش تا هواداران مایکل ! معلومه اونها رو این مساله کار کردن تا تونستن راه ضربه زدن رو پیدا کنن و کمترین پاسخگویی و عواقب رو متحمل بشن! بعد از اینکه مجله فوربس در پایان سال 2018 اعلام کرد مایکل جکسون در بین تمامی چهره های سرشناس زنده و متوفی با اختلاف فاحشی بیشترین درآمد رو داشته زنگ خطر رو برای خیلی از افراد به صدا درآورد ! کمپانی های تهیه و پخش موسیقی شبکه های تلویزیونی و تمام کسانی که در صنعت سرگرمی سازی آمریکا فعالیت دارند به بنیاد به چشم بزرگترین و خطرناکترین رقیب خودشون در این عرصه نگاه می کنند طبیعی هست دنبال راهی بگردن که این سیر صعودی رو مسدود کنن برای گردانندگان این سیرک نه اخلاقیات اهمیت داره نه موضوع کودکان نه بررسی حقیقت مسأله تنها رقابت در بازار پرسود صنعت سرگرمي است و البته اندکی تسویه حسابهای شخصی که از سر عداوت با شخص مایکل جکسون از گذشته تا به امروز وجود داشته! اینکه بنیاد از امکان پی گیری قضایی این موضوع قصد داره استفاده کنه خوبه اما به تنهایی کافی نيست! می دونیم کسانی که این جریان تازه رو راه انداختن نه پایبند قانونن نه پیرو انصاف و حقیقت ان نه به مستندات اهمیت میدن! بنظر می رسه درگیری امروز اونها بیشتر با تشکیلاتی به اسم بنیاد باشه تا اسم مایکل جکسون ! اونها فکرشم نمی کردن بعد از حذف فیزیکی مایکل همچنان بعد از یک دهه از فقدان این مرد او نفر اول دنیای هنر باشه واضحه که اینو برنمی تابن وقتی میلیون ها دلار برای ستاره های پوشالی شون هزینه می کنند اما یک فرد درگذشته بر اونها پیشی می گیره! فکر می کنم بنیاد علاوه بر پی گیری روند قضایی این مساله باید از روشهای دیگر هم استفاده کنه و یک کم از جیب مبارک نه برای مایکل بلکه بخاطر منفعت مادی خودشون در آینده هم شده کمی خرج کنند فیلم بسازنن با شبکه های با نفوذ لابی کنند و از این طریق جریان یکطرفه و غیرمنصفانه رو بر هم بزنن اگر برای اونها ملاک حکم دادگاه و مستندات و حقایق بود که در گذشته مایکل هم در دادگاه هم در تحقیقات پلیس و بررسی هایFBI کاملا بی گناه شناخته شد بنیاد باید راههای مختلف رو امتحان کنه

    پاسخ
  • ❤️🙏🏽❤️

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.