نامزدی مستند «ترک نورلند» برای جوایز امی ۲۰۱۹!

توطئه‌های سراسری علیه مایکل جکسون همچنان ادامه دارد، و این بار «جوایز امی» به پروژه‌ی تخریب مایکل جکسون پیوسته است!

مستند دروغین «ترک نورلند» نامزد دریافت جایزه امی سال 2019 در 5 زمینه‌ی متفاوت شده است! :
• بهترین کارگردانی مستند/برنامه غیرداستانی
• بهترین مستند مناسبتی یا برنامه غیرداستانی ویژه
• بهترین تدوین تصویر برای یک برنامه غیرداستانی
• بهترین تدوین صدا برای یک برنامه غیرداستانی
• بهترین صداگذاری و میکس برای یک برنامه غیرداستانی

در پی انتشار اسامی نامزدهای دریافت جوایز امی سال 2019، بنیاد مایکل جکسون بیانیه‌ی زیر را منتشر کرد:

ما، از طریق بسیاری از طرفداران، در رابطه با اعلان اخیر نامزدهای جوایز اِمی در آمریکا با خبر شده‌ایم و همچون شما خشم و انزجار و یأس خود را از نامزد شدن مستند ننگین و مغرضانه «ترک نورلند» توسط آکادمی علوم و هنرهای تلویزیونی در «جوایز هنرهای خلاق امی» ابراز می‌داریم.

همان‌گونه که مستحضرید، بنیاد سال‌هاست که در راستای دفاع از مایکل جکسون و اموالش در برابر اتهامات ناروایی که از جانب دو شخص موضوع مستند «ترک نورلند» وارد شده، مبالغ قابل‌توجهی را صرف نموده است. زمانی که این افراد موفق نشدند دعوی خود را در دادگاه به جایی برسانند، قضیه خود را نزد شبکه HBO بردند. اما ما بلافاصله وارد عمل شده و با صرف زمان و هزینه قابل توجهی شکایتی اساسی علیه این شبکه مطرح کردیم که همچنان در جریان است و توجه بسیاری را در سطح جهانی جلب کرده و HBO نیز آن را بسیار جدی گرفته است. علاوه بر این، با شرکت در سمینارهای عمومی در دانشگاه هاروارد و دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس بر آن شدیم تا غرض‌ورزی فاحش «ترک نورلند» را، که توسط رسانه‌ها به طور گسترده‌ای پوشش داده شد، مورد تأکید قرار دهیم. ما چندین بیانیه عمومی در حمایت از مایکل منتشر کردیم که نه تنها انگیزه‌های بازیگران این فیلم، بلکه انگیزه‌های تمام کسانی را زیر سؤال می‌برد که انتخابشان حمایت از دروغگویان و فیلمساز بی‌اعتباری است که چنین ادعاهای کذب و غیرقابل اثباتی را منتشر کرده‌اند، آن هم علیه کسی که دیگر زنده نیست تا از خودش دفاع کند.

همان‌گونه که در بیانیه‌های پیشین خاطرنشان کردیم، کارهایی وجود دارند که ما در پشت صحنه انجام داده‌ایم و همچنان پیگیر آنها هستیم (از جمله حمایت از تاج جکسون برای ساخت مستند)، که اغلب هرگز علنی نخواهند شد. با توجه به جایگاه ویژه‌ای که داریم و درگیریمان با شبکه و فیلمساز و وکلای شاکیان و، در برخی موارد، رسانه‌های متخاصمی که به دنبال کوچک‌ترین بهانه و فرصتی می‌گردند تا برنامه‌های خودشان را پیش ببرند و برای این فیلم تبلیغ کنند، به خوبی واقفیم که باید در هر اقدامی تمام جوانب را بسنجیم.

با اینکه ما نیز به اندازه دوستداران مایکل خشمگینیم، اما باید احساسات خود را تحت کنترل دربیاوریم تا بتوانیم به درستی اعتراض خودمان را بیان کنیم و آنگونه که به نفع میراث مایکل است دست به عمل بزنیم و به کسانی که به دنبال بدنام کردن و نابودی مایکل هستند هیچ بهانه و فرصتی ندهیم. می‌دانیم که هواداران هم نمی‌خواهند چنین اتفاقی بیفتد.

در خصوص نامزدی مستند برای جوایز امی، همانطور که احتمالاً متوجه شده‌اید، رسانه‌ها توجه زیادی به این موضوع نشان نداده‌اند. بنابراین، ضمن تأیید اینکه ما نظرات خود را در مورد مضحک بودن نامزدی این مستند چهار ساعته ــ که صرفاً پروپاگاندایی بر اساس یک مشت دروغ قابل اثبات ساخته شده است ــ برای هر نوع جایزه‌ای را به آکادمی انتقال داده‌ایم، لازم است به اطلاع برسانیم، علیرغم میل درونی‌مان برای اعتراضات علنی، نباید دست به کاری بزنیم که شبکه اچ‌بی‌او و فیلمساز و بازیگران این فیلم، در راستای تبلیغ فیلمشان به هر نحوی، از آن استفاده مؤثری کنند. این شامل همین جوایز و هر کمپین دیگری برای جلب توجه و کسب جوایز احتمالی است که آنها برای پیشبرد مقاصد خود به آن روی خواهند آورد، جوایزی که یک یا دو سال بعد از این هیچ‌کس آنها را به یاد نخواهد آورد.

بعد از روی پرده رفتن مستند «ترک نورلند» در جشنواره سان‌دنس و سپس پخش آن از طریق شبکه HBO، دروغ‌های بسیاری در این فیلم افشا شد. بنیاد، هواداران، رسانه‌های خارجی و آفریقایی-آمریکایی و حتی بینندگان معمولی ایرادهایی را در این فیلم پیدا کردند که بی‌اعتباری رقت‌انگیز آن و عدم صداقت خبرگزاری‌ها را فاش می‌ساخت. بهترین کاری که می‌توانیم انجام بدهیم این است که درباره کارگردان مغروری که در ساخت فیلمش تمام استانداردها و اخلاق روزنامه‌نگاری را زیر پا گذاشته است آگاهی‌رسانی کنیم.

 هیچ «جایزه» سودجویانه‌ای نمی‌تواند به تصمیم او برای مقابله با نظرات مخالف اعتبار ببخشد، یا قصور نابخشودنی او در بررسی واقعیت‌ها را توجیه کند، یا ضعف‌های خط‌زمان او را برطرف سازد، یا او را به خاطر آنکه بی‌محابا حیثیت و آبروی مایکل جکسون و دیگران را خدشه‌دار کرده است مبرا کند. مشارکت شرم‌آور شبکه HBO در تحقیرسازی سابقه مایکل از طریق تأمین مالی و حمایت از این فیلم تبلیغاتی در طی چند ماه گذشته برای همه ما آزاردهنده بوده است. اما ما متعهدیم که از میراث شگفت‌انگیز مایکل حمایت و محافظت کنیم. شبکه HBO و کارگردان این فیلم امیدوار بودند که بتوانند صدا و حضور مایکل جکسون را کم‌رنگ کنند. اما نتوانستند. و هیچ نامزدی یا جوایز احتمالی نمی‌تواند این واقعیت را تغییر دهد.

همچنین فرصت را مغتنم شمرده و از هواداران به خاطر تمام وقت و توان و، در مورد برخی، پولی که صرف دفاع از مایکل کرده‌اند تشکر می‌کنیم. مطمئن باشید که به تمام تلاش‌هایتان آگاهیم و صمیمانه قدردان تمام زحماتی هستیم که برای حمایت از مایکل و میراث او متحمل می‌شوید.

 

– بنیاد مایکل جکسون

نوشتهٔ بعدی
مایکل جکسون پردرآمدترین سلبریتی فوت‌شده سال ۲۰۱۹
نوشتهٔ پیشین
پخش مستند جدید «کشتن مایکل جکسون» از شبکه دیسکاوری

بیشتر بخوانید

نتیجه‌ای پیدا نشد.

4 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • موافق سیاست های بنیاد نیستم بخصوص بعد از اون رسوایی انتشار آهنگ های تقلبی به اسم مایکل ، اما تو این مورد باید بگم درست میگن ! آن چه که مسلم است اينه در نهایت مایکل پیروز این نبرد باشه بنابراین خیلی مهمه که به دور از هیجانات کاذب و آنی بهترین تصمیم گرفته بشه و مناسب ترین واکنش به این قضايا نشون داده بشه ، مسلما اونها تنها هدفشون ساخت یک مستند و ایجاد جو در کوتاه مدت نبودن بلکه اهداف بلندمدتی رو دنبال می کنن که شروعش ساخت و پخش مستند کذایی بود بقول وکلاشون تا رسیدن به هدفشون از پا نمی شینن!در گام بعدی احتمالا برای اعتبار بخشی به فيلمشون یه جایزه هم بهش بدن هر چند همین الان هم با نامزد شدن در بخش جوایز امی به خواسته شون رسیدن و همه این کارها رو می کنن که اگر زمانی دادگاهی تشکیل شد از این طریق بر نتیجه و رای دادگاه اثر بزارند ضمن اینکه من فکر می کنم نکته ی مهمی رو بسیاری از ما ندیده گرفتیم اونها بشدت دنبال اينن پای بچه های مایکل رو وسط این ماجرا بکشن ! تا امروز موفق نشدن با هوشمندی بچه های مایکل از این حواشی دور نگه داشته شدن فراموش نکنیم برای مایکل میراث ش بچه هاش هستن و کسانی که نمی خواستن مایکل باشه امروز قطعا مخالف حضور و ابراز وجود بچه هاش هم هستند امیدوارم به اون بچه های معصوم آسیبی وارد نشه

  پاسخ
  • با این موافقم که در آخر نمیتونن میراث مایکلو حذف کنن و همچنان مایکل پیروزه این جنگه،،ولی بد ماجرا اینه که آسیب رسوندن و میرسونن و خواهند رسوند،،برای منی که مایکل مثل عضو خانوادم مهمه،خیلی گرون تموم میشه که میبینم مجسمه‌هاشو میارن پایین،یا دستور مزدن آهنگهاش پخش نشه،،و این حقیقتیه که هرچقدرم بگم مایکل پیروزه این جریانه،بازم دلم شکسته و آسیبو حس میکنم.😔😤

   پاسخ
 • سلام.
  من یک مونواکر هستم.
  شراکت بی شرمانه ی جوایز امی در این شایعه پراکنی ها نشانه ی چیزی جز بی آبرویی نیست.
  مایکل جکسون کاری رو برای جهان کرد که نمیشه اون رو نادیده گرفت.
  به نظر شما کسی که پیام عشق رو منتشر میکنه و به ما میگه که چطور واقعا ” زندگی ” کنیم، به نظر شما میتونه کار های بی شرمانه ای با بچه های معصوم انجام بده؟
  مایکل عاشق بچه ها بود. آره این درسته.
  ولی این علاقه فقط در حد بازی کردن با اونا و عشق ورزیدن بهشون بود و هیچوقت از این فرا تر نرفت.
  مایکل بیگناهه. و من برای ثابت کردن این حتی جانم رو فدا میکنم.
  مایکل بیگناهه و همیشه همینطور بوده.
  بیان به کمپین #نه_به_شایعه بپیوندیم و از مایکل جکسون دفاع کنیم.
  من پیشاپیش از تمامی شما مونواکر های عزیز تشکر میکنم

  پاسخ
 • پرچم مایکل جکسون بالاست
  چرا فنگ تورررررر میدین اخه خارش دارین ولله چرا برا یه نفر شایعه می بافین خارش دارین کاش مایکل جکسون زنده بود و به این همه شایعه پاسخ می داد ولی یه سوال دارم اخر مایکل جکسون مسلمان شد یانه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.