«کافیست»: خانواده مایکل جکسون در نظر دارند برای اثبات بی‌گناهی او مستند بسازند

«کافیست»: خانواده مایکل جکسون در نظر دارند برای اثبات بی‌گناهی او مستند بسازند

به نقل از یاهو، مستند «ترک نورلند»، که درباره اتهام سواستفاده جنسی مایکل جکسون از بچه‌ها است و در آینده بسیار نزدیک در جشنواره سان‌دنس به نمایش گذاشته خواهد شد خشم خانواده جکسون را برانگیخت و باعث شد که بگویند: «کافیه.»

به دنبال پیام تند بنیاد مایکل جکسون و محکوم کردن این فیلم، چندین عضو از خانواده این خواننده فقید در رسانه‌های اجتماعی، این پروژه را، که رهبری آن به دست دن رید کارگردان فیلم «شکارچیان بچه‌بازها» محصول سال ۲۰۱۴ است، تقبیح کردند. جرمین، برادر مایکل، این فیلم را «هتک آبرو» عنوان کرد و از هواداران خواست که دادخواستی را امضا کنند تا «این مستند دروغین» اصلاً به نمایش درنیاید. و یکی از برادرزاده‌های مایکل، تاج جکسون، گفت که در نظر دارد برای ساخت مستندی که یک بار برای همیشه «تمام این مزخرفات را پایان می‌دهد» کمک مالی جمع‌آوری کند.

جرمین ضمن اشاره به دادخواست «هتک آبروی مایکل جکسون را پایان دهید و بی‌گناهی او را اعلام کنید»، که خطاب به سان‌دنس، رابرت ردفورد (مؤسس سان‌دنس) و دن رید و سایرین است، در صفحه فیسبوک خود نوشت: «بی‌گناهی مایکل در دادگاه قانونی و پس از ۱۰ سال تحقیق و بازرسی اف‌بی‌آی ثابت شد، و ساخت این مستند به لحاظ قانونی هتک آبروی یک شخص قلمداد می‌شود.» این دادخواست حمایت بسیاری را جذب کرده و در طی دو روز گذشته بیش از ۲۶ هزار امضا جمع کرده است.

مستندی با عنوان «ترک نورلند» قرار است برای ۴۰ هزار نفر در جشنواره فیلم سان‌دنس پخش شود. …
پست فیسبوک جرمین جکسون در روز پنجشنبه ۱۰ ژانویه ۲۰۱۹

تاج، پسر تیتو برادر مایکل، که خودش هم خواننده و نوازنده است، به رسانه‌های اجتماعی آمد و نوشت: «از این دروغ‌هایی که درباره عمویم گفته می‌شود واقعاً خسته شده‌ام.» او اعلام کرد که آماده است تا پروژه رید را در هم بکوبد و متهم‌کنندگان را رسوا کند. متهم‌کنندگانی که در این مستند بازی کرده‌اند کسانی نیستند جز وید رابسون طراح رقص، که اکنون ۳۶ ساله است، و شکایتی را مبنی بر سواستفاده جنسی علیه بنیاد جکسون در سال ۲۰۱۳ طرح کرد و مدعی شد جکسون او را در ۷ سالگی مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده بود، و نفر دوم جیمز سیفچاک که او نیز از بنیاد به خاطر ادعای سواستفاده جنسی شکایت کرده بود. اما هر دو شکایت رد شدند.

من از این دروغ‌هایی که درباره عموی من گفته میشه واقعاً خسته شدم. هواداران ام‌جی، من تمام نظرات و پیام‌های شما رو که ازم می‌خواین علیه اینها بجنگم رو می‌بینم. من تردید دارم که رسانه‌ها بخوان حقیقت رو بفهمن یا اصلاً علاقه‌ای بهش داشته باشن. همیشه منفی‌نگری و دروغ فروش میکنه. اما از شما خواهش می‌کنم نظراتتون رو زیر این پست بنویسید و کارهایی که همه ما برای افشا کردن این مستند می‌تونیم انجام بدیم رو بیان کنید.

ــ تاج جکسون

در این رسانه اجتماعی کسی ساخت مستندی را پیشنهاد داد که مورد تأیید جکسون باشد و در این لحظه بود که تاج فوراً این ایده را دست گرفت و نوشت که این فقط «یک» مستند نخواهد بود، بلکه «آن» مستندی خواهد بود که به تمام این مزخرفات پایان خواهد داد.

من نمی‌خوام «یه» مستند بسازم. می‌خوام «اون» مستندی رو بسازم که به تمام این مزخرفات پایان میده. باعث سرافرازیمه که شما فکر می‌کنید من خودم می‌تونم چنین چیزی رو تأمین بودجه کنم.

ــ تاج جکسون

او گفت که علیرغم اتهامات منفی که به او خواهند زد گزینه‌های مشارکت جمعی برای تأمین بودجه توسط هواداران جکسون از سرتاسر جهان را به دقت مورد بررسی قرار خواهد داد.

من دارم بررسی می‌کنم که صفحه‌ای رو برای جمع‌آوری کمک‌های مالی برای ساخت این مستند ام‌جی راه‌اندازی کنم. هیچ‌وقت نمی‌خواستم چنین کاری کنم چون می‌دونم رسانه‌ها خوراکشون جور میشه وقتی بفهمن یه جکسون داره پول درخواست می‌کنه. اما برای اینکه این کار رو درست و به موقع انجام بدیم، متأسفانه به تأمین بودجه احتیاج داریم.

ــ تاج جکسون

ممنونم. من یه روز وقت لازم دارم تا از این تأمین بودجه سر دربیارم. می‌خوام مطمئن بشم که این کارمون به هیچ‌وجه شکست نمی‌خوره.

ــ تاج جکسون

او همچنین افزود که «دریافتی‌ها» را دارد. منظور او مدارکی است که به ادعای او بی‌گناهی عمویش را ثابت خواهد کرد. برای مثال، او ایمیلی از رابسون را به اشتراک گذاشت که در آن از او خواسته بود به همراه یکسری از مهمان‌های دیگر در مراسم یادبود مایکل در سال ۲۰۰۹ امکان حضور بیابد.

و بله، من دریافتی‌ها رو دارم …

ــ تاج جکسون

او همچنین ویدئویی از رابسون را در حالی که با یکی از آهنگ‌های مایکل می‌رقصد و به نظر می‌رسد مربوط به سال ۲۰۱۲ باشد ریتوییت کرد. در این توییت ادعا شده است که رابسون در آن زمان به دنبال انتشار کتابش درباره «اتهامات نادرست او درباره مایکل» بود آن هم پیش از آنکه با اتهاماتش به پلیس مراجعه کند.

وید رابسون در حال رقصیدن با آهنگ «شکست‌ناپذیر» (Unbreakable) مایکل جکسون تو سال ۲۰۱۲، وقتی برای انتشار کتاب درباره اتهامات دروغش علیه مایکل، اون هم قبل از اینکه به پلیس مراجعه کنه، دنبال ناشر می‌گشت. رقصیدن با آهنگ ام‌جی کمتر از یه سال قبل علنی کردن اتهاماتش.

ــ JusticeForMJ#

تاج اعلام کرد که می‌خواهد همین حالا تمامی این اتهامات را از روی نام عمویش پاک کند زیرا به عنوان کسی که خودش به تازگی پدر شده است اجازه نمی‌دهد دخترش با این دروغ‌ها بزرگ شود.

بدیهیه که سکوت کردن فایده نداره. من اجازه نمی‌دم دخترم با این دورغ‌ها بزرگ بشه.

ــ تاج جکسون

او همچنین از مردم خواست تا از تعصب به دور باشند و «دنبال حقیقت بگردند.»

ممنونم. من از مردم فقط میخوام که از تعصب به دور باشن و دنبال حقیقت بگردن. متأسفانه این دنیا از منفی‌گرایی تغذیه می‌کنه.

ــ تاج جکسون

در همین حین، برادر تاج، تی‌جی هم از این فیلم انتقاد کوبنده‌ای کرد و متذکر شد که این کار بیشتر از همه موجب آزار و ناراحتی فرزندان مایکل، یعنی عموزاده‌هایش پاریس، پرینس و بلنکت، خواهد شد. او نوشت: «قربانیان اصلی اونها هستن.»

فریب دادن و استثمار کردن یک شخصیت مردمی محبوب به خاطر منافع شخصی همیشه یک عیب بشر خواهد بود. لازمه بدونید که بازیگران اصلی این فیلم سوگند خورده و به بی‌گناهی عموی من شهادت داده بودن.  چه چیزی تغییر کرده؟ احتیاج به $. برای عموی خودم و عموزاده‌هام خیلی ناراحتم. قربانیان اصلی اونها هستن.

ــ تی‌جی جکسون

تاریل، برادر آنها نیز پستی منتشر کرد و نوشت که «عشق همیشه بر دروغ، طمع و حسادت پیروز خواهد بود.»

مستند «ترک نورلند» در اواخر همین ماه در جشنواره فیلم سان‌دنس برای نخستین بار به روی پرده خواهد رفت و سپس توسط شبکه‌های HBO و Channel 4 در بهار امسال منتشر خواهد شد. در خلاصه این فیلم که در دو قسمت دوساعته پخش خواهد شد آمده است: «مایکل جکسون در دوران اوج شهرتش رابطه‌ی درازمدتی را با دو پسر ۷ و ۱۰ ساله و خانواده‌هایشان شروع کرد. اکنون این دو فرد در چهارمین دهه زندگی خود تعریف می‌کنند که چطور توسط جکسون مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته بودند و چگونه سال‌ها بعد توانستند با چنین چیزی کنار بیایند.»

رابسون درباره اتهاماتش علیه مایکل در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۳ با برنامه Today گفته بود: «این خاطره‌ای نیست که سرکوبش کرده باشم. من حتی یک لحظه از اونچه مایکل با من کرد رو فراموش نکرده‌ام اما من از لحاظ روانی و احساسی کاملاً توانایی و تمایلم برای درک این موضوع که اون کارها سواستفاده جنسی بوده رو از دست داده بودم.»

بنیاد جکسون در بیانیه‌ای خطاب به یاهو در روز پنجشنبه اعلام کرد: «این [مستند] چیزی نیست جز محصول زننده‌ای دیگر که در تلاشی توهین‌آمیز و رقت‌انگیز قصد دارد مایکل جکسون را مورد استثمار قرار داده و از طریق او پول دربیاورد. وید رابسون و جیمز سیفچاک هردو سوگند خوردند و شهادت دادند که مایکل هرگز هیچ‌گونه عمل نامناسبی نسبت به آنها انجام نداده است. سیفچاک و رابسون که به ادعای خودش «استاد فریبکاری است» شکایتی را علیه بنیاد مایکل طرح کردند و خواستار میلیون‌ها دلار شدند. اما هردو شکایت رد شدند. این به اصطلاح «مستند» تنها بار دیگر اتهامات کهنه و بی‌اساس را تکرار می‌کند. اینکه چرا فیلمساز معتبری حاضر می‌شود خود را درگیر چنین پروژه‌ای کند گیج‌کننده است.»

منبع: Yahoo

نوشتهٔ بعدی
ویرجیل آبلو در تازه‌ترین مجموعه‌اش برای لویی ویتون به مایکل جکسون ادای احترام کرد
نوشتهٔ پیشین
بیانیه بنیاد مایکل جکسون خطاب به هواداران

بیشتر بخوانید

نتیجه‌ای پیدا نشد.

3 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • بی گناهی مایکل جکسون در این مورد برای هرکسی که به دنبال حقیقت باشد کاملا آشکار است. تنها چیزی که به این دو شخص بی ارزش و نفرت انگیز می شود گفت این است که از هتک حیثیت یک انسان بی گناه چیزی غیر از ننگ و بی آبرویی برای خودتان بدست نخواهید آورد. انقدر این داستان مسخره است که هیچ دادگاهی دادخواست را تایید نکرد و آنها شکست خوردند.کاملا معلوم است وقتی که نتوانستند پولی به جیب بزنند این پروژه راه انداخته شد. لعنت به شما
  امیدوارم خانواده جکسون در این راه موفق شوند و یک بار برای همیشه به این لجن پراکنی ها پایان دهند. تنها قربانی این ماجرا متاسفانه مایکل و خانواده او هستند. به امید موفقیت و رو سیاهی سیاهکاران.

  پاسخ
 • امیدوارم خانواده جکسون در این مورد موفق بشوند و این بار برای همیشه به این مزخرفات پایان دهند. این دو شخص منفعت طلب تنها بی آبرویی و ننگ برای خودشون خریدند.
  کاش ما هم می توانستیم در این پروژه نقشی داشته باشیم.

  پاسخ
 • مديونيد اگر یک درصد فکر کنید دوستان بنياديمون (جانی و رفقا) ، کوچکترین تقصیری تو این ماجرا داشتن! خوب دلشون نمیخواد مفت خور اضافه بیاد سرسفره شون! حالا مگه سالی چقد درآمد دارن بخوان اونو با ديگرانم قسمت کنن! همش ی آب باریکه س که کفاف خانوم بچه ها رو بزور میده ! البته خوب ويد و جیمز هم حق دارن بلاخره زندگی خرج داره اونام الان عيالبارن فکر کنید تازه طفلی جیمز، دوقلو هم داره ! حالا ی پولی برميداشتن مينداختن جلوی این دوتا بجایی برنميخورد عمری دعا گو می شدن و گاله ی مبارک رو هم به خزعبلات باز نمی کردن ! قدرت ، ثروت ، شهرت وقتی یکجا جمع بشه خطرآفرين میشه اول از همه برای شخصی که صاحبشونه حالا به این موارد اضافه کنید محبوبیتی رو که دنیارو درمی نورده! روزی روزگاری بعضی پدران پسرانشون رو مجبور کردن دروغ بگن بخاطر پول! امروز بعضی پسران پدرانشون رو مجبور کردن که دروغ بگن بازم بخاطر پول!! همش بخاطر یک مشت دلاره !

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.