مایکل جکسون پردرآمدترین چهره سرشناس فوت‌شده سال ۲۰۱۸

مایکل جکسون پردرآمدترین چهره سرشناس فوت‌شده سال ۲۰۱۸

مرگ پایانی بر موفقیت تجاری مایکل جکسون نبوده است.

مایکل جکسون با کسب مبلغ چشمگیر ۴۰۰ میلیون دلار در طول یک سال گذشته دوباره در صدر فهرست پردرآمدترین چهره‌های سرشناس فوت‌شده فوربز قرار گرفت. از این مبلغ ۲۸۷ میلیون دلار ماحصل فروش سهم مایکل جکسون در شرکت نشر موسیقی EMI است و مابقی درآمد حاصل از کاتالوگ موسیقی Mijac او، به دنبال قراردادی جدید با شرکت سونی، و پروژه‌‌هایی مانند پخش ویژه برنامه تلویزیونی «هالووین مایکل جکسون» است که در ۲۰ اکتبر برای دومین سال پیاپی به شبکه CBS برگشت.

این همچنین می‌رساند که مایکل در سالی که گذشت دو برابر بیشتر از مجموع درآمد تمام کسانی که در فهرست ۱۰ چهره برتر قرار داشتند درآمد داشته است. مایکل جکسون از زمان درگذشتش در سال ۲۰۰۹ تا بحال ۲/۴ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

نکته جالب توجه اینجاست که این موضوع همچنین مایکل را در سال گذشته با فاصله‌ای بسیار زیاد از سایرین در صدر فهرست پردرآمدترین چهره‌های سرشناس چه زندگان و چه مردگان قرار داد. پس از مایکل جکسون، فلوید می‌ودر، بوکسور، با درآمد ۲۸۵ میلیون دلار و جورج کلونی با درآمد ۲۳۹ میلیون دلار، به ترتیب، در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

در فهرست پردرآمدترین چهره‌های سرشناس فوت‌شده، الویس پریسلی با درآمد تنها ۴۰ میلیون دلار در جایگاه دوم قرار گرفت. چارلز شولتس خالق فیلم انیمیشن بادام‌زمینی‌ها و موزیسین‌هایی همچون باب مارلی، پرینس و جان لنون، اسامی دیگری هستند که در این فهرست به چشم می‌خورند.

جان برانکا، از مدیران بنیاد مایکل جکسون، در این خصوص گفت: «هر سال فیلم‌های کریسمس چارلی براون و شکرگزاری چارلی براون را از تلویزیون تماشا می‌کنیم، پس چرا حالا چنین چیزی در مورد هالووین مایکل جکسون اتفاق نیفتد. ما امیدواریم که این برنامه همیشگی شود.»

منبع: Forbes، MJWN

نوشتهٔ بعدی
نورلند مایکل جکسون در معرض خطر آتش‌سوزی
نوشتهٔ پیشین
تریلر مایکل جکسون، الهام‌بخش‌ترین آلبوم تاریخ

بیشتر بخوانید

سریال جدید از زندگی مایکل جکسون

ساخت سریال جدید از زندگی مایکل جکسون

تریلر مایکل جکسون، الهام‌بخش‌ترین آلبوم تاریخ

تریلر سه بعدی مایکل جکسون در آی‌مکس

تریلر سه بعدی مایکل جکسون در آی‌مکس

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • موضوع عجیبی نیست در مورد شخصیت بی همتایی مانند مایکل ! این مطلب منو یاد حرفاي مایکل مظلوم ميندازه که همیشه می گفت : اونا میخوان من بمیرم چون مرده ام براشون سود بیشتری داره! متاسفانه داریم می بینیم چقدر حقیقت داره ! فقط ببینید مردی که در زمان مرگش چندین ميليون دلار بدهی داشت و بخاطرش مجبور شد اون قرارداد کشنده ی کنسرت ها رو قبول کنه الان چطور هرسال از تمام افراد مرده و زنده بیشتر درآمد داره جز تاسف حرفی نمیشه زد

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.