تصاحب سهم مایکل جکسون از ای‌ام‌آی توسط سونی

تصاحب سهم مایکل جکسون از ای‌ام‌آی توسط سونی

سونی سهم بنیاد مایکل جکسون از شرکت نشر موسیقی EMI را به طور کامل به دست آورد.

شرکت سونی با اعلام نتایج مالی خود فاش کرد که قبلاً سهم بنیاد مایکل جکسون از شرکت نشر موسیقی EMI را با پرداخت مبلغ کل ۲۸۷/۵ میلیون دلار خریداری کرده بود.

این ظاهراً اولین گام این غول موسیقی در تکمیل طرح معوقه‌اش برای خرید شرکت نشر موسیقی EMI از کنسرسیومی از سرمایه‌داران و تملک آن بود. البته پیشروی این قرارداد همچنان منوط به بررسی تمام جوانب آن از سوی نمایندگی‌های تنظیم مقررات دولتی است. طبق منابع این خبر، سونی هنوز رویه تشکیل پرونده و انجام امور دفتری مربوط به این پیشنهاد تملک را در دست دارد، بنابراین بررسی دقیق تأثیرات این قرارداد روی مسائل ضد انحصار احتمالی بنا به گفته آنها هنوز شروع نشده است.

ظاهراً، سونی با پرداخت ۲/۳ میلیارد دلار جهت تحصیل EMI و چشم‌پوشی از بدهی ۱/۳۵۹ میلیارد دلاری آن موافقت کرده است، که با لحاظ سهم بنیاد مایکل جکسون به ارزش ۱/۰۹۱ میلیارد دلار، شرکت نشر موسیقی EMI ارزشی برابر با ۴/۷۵ میلیارد دلار دارد.

بنیاد مایکل جکسون در EMI از سود ۹/۸۴ درصدی برخوردار بود؛ یا به عبارتی سونی و بنیاد جکسون سهم ۲۵/۱ درصدی از این مجموعه را در اختیار داشتند. یعنی بنیاد جکسون بدون آنکه حتی یک دلار سرمایه‌گذاری کرده باشد، تنها به موجب سهمش در Sony/ATV بازدهی سرمایه‌ای بالغ بر ۲۸۷/۵ میلیون دلار داشته است.

پیش از این قرارداد و قبل از آنکه شرکت نشر موسیقی EMI به فروش گذاشته شود، بنیاد مایکل جکسون سهم ۵۰ درصدی خود از Sony/ATV را در سال ۲۰۱۶ به ازای دریافت ۷۵۰ میلیون دلار نقد فروخته بود، که به این معناست که بنیاد از زمان واگذاری سودش در آن داراهایی‌های قابل انتشار بیش از ۱ میلیارد دلار درآمد داشته است.
راهنمایی و هدایت بنیاد مایکل جکسون توسط شرکت Shot Tower Capital و به مدیریت مشترک جان مک‌کلین، از مدیران صنعت موسیقی، و جان برانکا، از وکلای عرصه موسیقی، صورت می‌گیرد. عقد چنین قراردادهای زیرکانه از طرف بنیاد نیز بر عهده جان برانکا است که همچنین یکی از شرکای شرکت حقوقی Ziffren Brittenham LLP است.

چنانچه سونی تأیید لازم را از سوی واحد تنظیم مقررات دریافت کند (با توضیح اینکه چنین التزامی در خرید سهام بنیاد جکسون وجود نداشت اما خرید ۶۰ درصد باقی‌مانده منوط به دریافت این تأییدیه است)، EMI به طور کامل تحت تملک سونی درآمده و به عنوان یکی از شرکت‌های فرعی سونی فعالیت خواهد کرد، و احتمالاً به طور قانونی در Sony/ATV نیز ادغام خواهد شد، هر چند از مدت‌ها پیش این اتفاق عملاً افتاده بود.

شرکت نشر موسیقی EMI کنترل بیش از ۲ میلیون آهنگ را در دست دارد، که شامل آهنگ‌های کلاسیکی نظیر کوئین، کارول کینگ و کاتالوگ موتاون و آثار معاصری مانند کانیه وست، آلیسیا کیز، دریک، سیا، P!nk، فارل ویلیامز و کالوین هریس می‌باشد. این شرکت همچنین مالک کاتالوگ ثبت‌شده Philles Records با حق توزیع آن توسط Legacy Recordings، از بخش‌های شرکت سونی، است.

, ,
نوشتهٔ بعدی
برتری گروه ایگلز بر مایکل جکسون، حقیقت یا تیتری شیطنت‌آمیز؟
نوشتهٔ پیشین
تبرئه مایکل جکسون از تمامی اتهامات سوءاستفاده جنسی

بیشتر بخوانید

نورلند مایکل جکسون در معرض خطر آتش‌سوزی

سریال جدید از زندگی مایکل جکسون

ساخت سریال جدید از زندگی مایکل جکسون

تریلر مایکل جکسون، الهام‌بخش‌ترین آلبوم تاریخ

3 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • فقط اگه مایکل زنده بود… عمرا میذاشت این بلاها رو سر ثروتش بیارن
    و البته تبریک بابت راه اندازی سایت

    پاسخ
  • مایکل خیلی مرد قوی بود از نظر اقتصادی اگه زنده بود الان مایکل بود که داشت سهم اونا رو از دستشون درمیاورد اگه زنده می‌ماند و تور دیس ایز ایت رو اجرا میکرد کلی درآمد داشت و میتونست به یک ابر غول تو تجارت موسیقی تبدیل بشه ولی حیف که نزاشتند رشد کنه وبا کشتنش به موفقیت هاش پایان دادند

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.