بیانیه جدید بنیاد مایکل جکسون در واکنش به مستند «ترک نورلند»

بیانیه جدید بنیاد مایکل جکسون در واکنش به مستند ترک نورلند

بنیاد مایکل جکسون بیانیه‌ای درباره فیلم ترک نورلند صادر کرد. این فیلم صبح جمعه 25 ژانویه در جشنواره سان‌دنس در سالن نمایش اجیپشن پارک‌سیتی در ایالت یوتا برای اولین بار به نمایش درآمد. بنیاد این بیانیه خود را حدوداً 12 ساعت پس از نمایش این فیلم صادر کرد و در توصیف این مستند نوشت: «این از همان نوع ترورهای شخصیتی روزنامه‌های زرد است که مایکل جکسون تمام عمرش تحمل کرد و حالا پس از مرگش باز هم باید تحمل کند.»

فیلم دن رید ماجرای دو متهم‌کننده، وید رابسون و جیمز سیفچاک، را دنبال می‌کند که در آن این دو شخص کارهایی را که می‌گویند جکسون روی آنها انجام می‌داده با جزئیات و دقیق توصیف می‌کنند و همچنین کارهایی که به گفته آنها این ستاره پاپ به آنها یاد می‌داد روی او انجام بدهند. رابسون جکسون را در 5 سالگی در یک مسابقه رقص دید و ادعا می‌کند که این سوءاستفاده جنسی از 7 سالگی‌اش شروع شد. سیفچاک در یکی از تبلیغات پپسی که جکسون در آن بازی می‌کرد نقشی گرفت. در آن زمان او تقریباً 8 ساله بود و سوءاستفاده‌های جنسی‌ مورد ادعای او بعد از ماه‌ها دوستی نزدیک آغاز شد.

جکسون در زمان حیاتش همیشه و تماماً هرگونه عمل زشت و خطایی را انکار می‌کرد و می‌گفت هرگز حاضر نیست به کودکی آسیب برساند. رابسون در بزرگسالی به عنوان یک فرد بالغ یکی از وفادارترین حامیان جکسون بود، همچون مکالی کالکین و کوری فلدمن. جکسون در 25 ژوئن 2009 در اثر تزریق بیش از حد داروی بیهوشی پروپوفل توسط پزشکش درگذشت.

در زیر می‌توانید متن کامل بیانیه بنیاد مایکل جکسون را بخوانید:

فیلم «ترک نورلند» یک مستند نیست، بلکه از همان نوع ترورهای شخصیتی روزنامه‌های زرد است که مایکل جکسون تمام عمرش تحمل کرد و حالا پس از مرگش باز هم باید تحمل کند. این فیلم اتهامات اثبات‌نشده‌ای را که ظاهراً 20 سال پیش اتفاق افتاده‌اند دست گرفته و با آنها همچون واقعیات برخورد می‌کند. این ادعاها اساس شکایاتی را شکل می‌دهند که توسط این دو شخص کذاب مسلم مطرح شدند و در نهایت توسط قاضی غیر وارد تشخیص داده شده و مردود اعلام شدند. این دو متهم‌کننده قسم یاد کردند و شهادت دادند که این اتفاقات هرگز رخ ندادند. آنها هیچ مدرک مستقلی ارائه نداده‌اند و قطعاً هیچ گواهی برای دفاع از اتهامات خود ندارند، که این یعنی تمام این فیلم صرفاً حول حرف‌های دو فردی که سوگند دروغ خورده‌اند می‌چرخد.

قابل توجه است که کارگردان در جشنواره فیلم سان‌دنس اعتراف کرد که مصاحبه‌های خودش را تنها به این متهم‌کنندگان و خانواده‌هایشان محدود کرده است. با انجام این کار، او تعمداً از مصاحبه با افراد بیشماری که در طول سالیان زمان قابل توجهی را با مایکل جکسون گذرانده بودند و به طور واضح و صریح اعلام کرده بودند که او با کودکان رفتار احترام‌آمیزی داشت و هیچ آزار و اذیت و آسیبی به آنها نمی‌رساند اجتناب کرده است. از آنجا که این کارگردان مصمم بود روایت خود را به فروش برساند، با تصمیم حذف همه این آرای مستقل که روایت او را به چالش می‌کشیدند بررسی واقعیات را نادیده گرفت تا به این ترتیب بتواند روایتی را بسازد که به طرز بی‌شرمانه‌ای یکطرفه بوده و به بیننده هرگز اجازه نمی‌دهد حتی ذره‌ای به یک تصویر متعادل از واقعیت نزدیک شود.

وید رابسون به مدت 20 سال در دادگاه و در مصاحبه‌های بسیاری، حتی پس از درگذشت مایکل، قربانی بودن خودش را انکار و اعلام می‌کرد که از مایکل به خاطر تمام کارهایی که برایش انجام داده بود سپاسگزار است. خانواده او از مهربانی، سخاوتمندی و حمایت شغلی مایکل تا زمان مرگ او بسیار منفعت بردند. آنچه در ترک نورلند به راحتی کنار گذاشته شده این واقعیت است که وقتی به رابسون هیچ نقشی در اجرای برنامه سیرک آفتاب (Cirque du Soleil)، محصولی که مضمونش مایکل جکسون است، داده نشد، اتهامات تجاوزاتش به ناگهان پدیدار گشت.

ما عمیقاً با تمامی قربانیان برحق کودک‌آزاری ابراز همدردی می‌کنیم. اما این فیلم به آن قربانیان بدخدمتی کرده و زیان می‌رساند. زیرا علیرغم تمامی تکذیب‌های غیرصادقانه از جانب این افراد که مدعی‌اند این کار به خاطر پول نبوده، شروع چنین اقداماتی از سال 2013، زمانی که وید رابسون و جیمز سیفچاک، که هردو به یک دفتر حقوقی مراجعه کردند و ادعاها و دعواهای ناموفق خودشان علیه بنیاد مایکل جکسون را به راه انداختند، همواره به خاطر پول ــ میلیون‌ها دلار پول ــ بوده است.

اکنون که مایکل دیگر اینجا نیست تا از خود دفاع کند، رابسون، سیفچاک و وکیلانشان به تلاش‌هایشان ادامه می‌دهند تا از این طریق شهرت کسب کنند و با افترا زدن به او و هتک حرمت او، با همان ادعاهایی که در زمان حیات مایکل هیئت منصفه‌ای آنها را وارد ندانسته و او را بی‌گناه شناختند، به موعد پرداخت خسارات برسند.

ــ بنیاد مایکل جکسون

منبع: Variety

,
نوشتهٔ بعدی
بیانیه خانواده جکسون در واکنش به مستند ترک نورلند
نوشتهٔ پیشین
ویرجیل آبلو در تازه‌ترین مجموعه‌اش برای لویی ویتون به مایکل جکسون ادای احترام کرد

بیشتر بخوانید

آنچه لازم است درباره مستند جدید مایکل جکسون بدانید

آنچه لازم است درباره مستند جدید مایکل جکسون بدانید

مدونا سکوتش درباره اتهامات سواستفاده جنسی علیه مایکل جکسون را شکست

مدونا سکوتش درباره اتهامات سواستفاده جنسی علیه مایکل جکسون را شکست

دروغ بودن اتهامات کودک آزاری مایکل جکسون در مستند ترک نورلند افشا شد

دروغ بودن اتهامات کودک آزاری مایکل جکسون در مستند ترک نورلند افشا شد!

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • خوب بد زشت
    باید اعتراف کنم مایکل تخصص عجیبی در قربانی واقع شدن داشت ! وقتی زنده بود قربانی طمع و غرض ورزی اطرافیانش شد حالا که نیست ضلع سومی به این مجموعه اضافه شده : شیادی بنام بنیاد !!! چه کسی می تونه تصور کنه اگر بنیادی وجود نداشت که سالانه میلیون ها دلار پول مفت به جیب بزنه هرگز این دو گرسنه پول” پیدا می شدند که ادعای واهي داشته باشند !؟ بنیاد عملا تبدیل شده به ی ظرف پر از عسل که به هر مگسی چشمک ميزنه!! خیلی ظریف تو بیانیه شون اشاره کردن دلیل این جریانات جدید افتضاحات يوگي (جان برانکا)و دوستان بوده. همیشه اوضاع اونجا بد میشه که آدمها تک خوری می کنند ! وگرنه اگر دست این دوتا مزدور رو جایی بند می کردن مجبور نمی شدن اینجوری به خودفروشی رو بیارن ! از اولش هم مشخص بود فراخوان دادن و امضا جمع کردن دردی رو دوا نمی کنه راهی که این دونفر رفتن برگشتی نداره بحث میلیون دلار پوله و البته ادعاهای دروغی که قابل اثبات نیست اما قابل انکار هستند! افکار عمومی و هواداران مایکل باید فشار رو ميزاشتن روی بنیاد الان باید اينکارو بکنن پول امکانات در اختیار اوناست باید ازش استفاده کنن پول خرج کنن به کارگرداناي بزرگ برا ساخت مستند در مورد حقیقت مایکل نه که اسپايک لی بیاد فقط راجع به البوماي مایکل مستند بسازه! همین طور تمام اون وکلای دغلکارشون رو جمع کنند و دادگاه رو که تو تابستون برگزار میشه ببرن،هر چند بعید میدونم تا زمانی که بنیادی هست طمع و غرض و دغل تموم بشه این داستانها منو عجیب یاد شاهکار سرجيو لئونه ميندازه خوب بد زشت !

    پاسخ
  • مایکل جکسون بیچاره مرده از این دنیا رفته ولی بازم همش قضاوتش میکنید

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.