پخش مستندی درباره اتهامات کودک‌آزاری مایکل جکسون در جشنواره فیلم سان‌دنس

پخش مستندی درباره اتهامات کودک‌آزاری مایکل جکسون در جشنواره فیلم سان‌دنس

مستندی که در آن به مایکل جکسون اتهام کودک‌آزاری و تعرض جنسی به دو پسر جوان زده شده است در جشنواره فیلم سان‌دنس به نمایش درخواهد آمد.

مستند «ترک نورلند» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی دن رید، تلاش دارد داستان دو پسربچه ۷ و ۱۰ ساله را تعریف کند که مدت طولانی با مایکل جکسون در دورانی که به اوج شهرت خود رسیده بود در ارتباط بودند. اکنون، آنچنان که در خلاصه رسمی مستند توضیح داده شده است: «این دو پسر در دوران سی سالگی تعریف می‌کنند که چطور توسط جکسون مورد تعرض جنسی قرار گرفته بودند و چگونه سال‌ها بعد با این مسئله کنار آمدند.»

اولین شب نمایش جهانی مستند ۲۳۶ دقیقه‌ای و دو قسمتی «ترک نورلند»، که عنوان خود را از ملک معروف جکسون در کالیفرنیا گرفته است، در بخش رویدادهای ویژه جشنواره در روز ۲۵ ژانویه و در سالن نمایش Egyptian پارک‌سیتی ایالت یوتا خواهد بود. بعد از نمایش شب اول این مستند، جلسه پرسش و پاسخی با عوامل ساخت فیلم برگزار خواهد شد.

مؤسسه سان‌دنس روز چهارشنبه اعلام کرد که این مستند و همچنین مستند دیگری تحت عنوان «لبه» (The Brink)، درباره زندگی استیو بانون، به فهرست برنامه‌های جشنواره ۲۰۱۹ اضافه شده‌اند:

در روز پنجشنبه نیز شبکه‌های تلویزیونی HBO و Channel 4 که در تهیه‌ی مستند «ترک نورلند» همکاری داشته‌اند، با افتخار اعلام کردند که قرار است بهار امسال این مستند را پخش کنند:

در خلاصه داستان مستند «ترک نورلند» در وبسایت سان‌دنس آمده است: «مایکل جکسون، به عنوان یکی از معروف‌ترین چهره‌های جهان، برای بسیاری افراد مظهر خیلی چیزها، همچون ستاره پاپ، بشردوست، یا یک بت ستودنی است. اما وقتی اتهامات سواستفاده جنسی جکسون از پسران نوجوان در سال ۱۹۹۳ برای اولین بار مطرح شد، برای بسیاری باور اینکه سلطان پاپ دست به چنین اعمال ناگفتنی زده باشد بسیار دشوار بود.» و در ادامه نوشته شده است: «در دو داستان‌ جدا از هم ولی همراستا که یکدیگر را بازگو می‌کنند، دو پسرک را در دو زمان مختلف می‌بینیم که جکسون با آنها دوست شده و آنها را به دنیای یگانه و شگفت‌انگیز خود دعوت کرده بود. خانواده‌های این دو پسر چنان فریفته زندگی رویایی این خواننده و شیفته رابطه با او شده بودند که دستکاری‌ها و سواستفاده‌هایی که او در نهایت در مورد پسرشان اعمال می‌کرد را نمی‌توانستند ببینند.»

و در پایان توضیح مستند نوشته شده است: «مستند ترک نورلند با انجام مصاحبه‌های دردآور با این دو پسر که اکنون مردان بزرگی شده‌اند و نیز با خانواده‌هایشان، بهره‌کشی و فریبکاری مداومی را به تصویر می‌کشد و قدرت سلبریتی‌ها را از این منظر مستند می‌کند که چگونه شخصیتی که مورد احترام همه است این امکان را می‌یابد تا در زندگی کودکان و والدین‌شان که بر آنها سایه انداخته رخنه کند.»

اما در واکنش به این خبر، بنیاد مایکل جکسون در بیانیه‌ای این مستند را به شدت نقد کرده و از آن به عنوان «محصول زننده‌ای دیگر» نام می‌برد که «در تلاشی توهین‌آمیز و رقت‌انگیز قصد دارد مایکل جکسون را مورد استثمار قرار داده و از طریق او پول دربیاورد.»

مشخص نیست کدام یک از متهم‌کنندگان جکسون کانون توجه مستند «ترک نورلند» باشد. متهم‌کنندگان سال‌های ۱۹۹۳ و ۲۰۰۳ در این مستند حضور نخواهند داشت و این دو کسی نیستند جز وید رابسون و جیمز سِیفچاک، که پس از مرگ مایکل جکسون مدعی شدند او آنها را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده بود. دن رید در صفحه اول وبسایت Amos Pictures که به طور ویژه برای مستندش ساخته است عکس واضحی از جکسون و رابسون را به نماش گذاشته است. وید رابسون، طراح رقص ۳۶ ساله‌، در دادگاه‌های کیفری مایکل جکسون در سال ۲۰۰۵ (که جکسون در نهایت از کلیه اتهامات کودک‌آزاری تبرئه شد) به عنوان یکی از شهود در دفاع از او شهادت داده بود، اما در سال ۲۰۱۳ از او به خاطر سواستفاده جنسی شکایت کرد و مدعی شد که جکسون او را در هفت سالگی مورد تجاوز جنسی قرار داده بود. شکایت او در دسامبر ۲۰۱۷ از سمت قاضی دادگاه غیر وارد تشخیص داده شد و تمامی اتهامات مردود اعلام گردید.

در زیر می‌توانید متن کامل بیانیه بنیاد مایکل جکسون را بخوانید:

«این [مستند] چیزی نیست جز محصول زننده‌ای دیگر که در تلاشی توهین‌آمیز و رقت‌انگیز قصد دارد مایکل جکسون را مورد استثمار قرار داده و از طریق او پول دربیاورد.
وید رابسون و جیمز سیفچاک هردو سوگند خوردند و شهادت دادند که مایکل هرگز هیچ‌گونه عمل نامناسبی نسبت به آنها انجام نداده است.
سیفچاک و رابسون که به ادعای خودش «استاد فریبکاری است» شکایتی را علیه بنیاد مایکل طرح کردند و خواستار میلیون‌ها دلار شدند. اما هردو شکایت رد شدند.
این به اصطلاح «مستند» تنها بار دیگر اتهامات کهنه و بی‌اساس را تکرار می‌کند. اینکه چرا فیلمساز معتبری حاضر می‌شود خود را درگیر چنین پروژه‌ای کند گیج‌کننده است.»

این مستند مطمئناً گمانه‌زنی‌ها در مورد مایکل جکسون را دوباره داغ خواهد کرد. دادگاه کیفری او در واقع به خاطر مستند دیگری با عنوان «زندگی با مایکل جکسون» که در سال ۲۰۰۳ از شبکه تلویزیونی بریتانیا منتشر شد به جریان افتاد و رابطه او با پسرها را زیر سؤال برد.

به تازگی جنبش MeToo#، به معنی «من هم همینطور»، باعث شده است رفتار بسیاری از سلبریتی‌ها مورد ارزیابی مجدد قرار بگیرد. مستند جدید شبکه Lifetime درباره آر کلی با عنوان Surviving R Kelly (نجات یافتن از آر کلی)، که در آن به طور مفصل به اتهامات علیه این خواننده و پیشینه آزار و اذیت‌های جنسی او به زنان می‌پردازد، پدیده‌ای در رسانه‌های اجتماعی شده است.

از شما هواداران دعوت می‌کنیم تا در مطالبه برای ممانعت از انتشار این مستند به ما بپیوندید. ما باید با ارسال ایمیل از بنیاد مایکل جکسون درخواست کنیم تا دعوای حقوقی خود را در این خصوص پیگیری کند و جلوی انتشار این مستند را بگیرد.

آدرس ایمیل مدیرعاملان بنیاد مایکل جکسون:

جان برانکا : johnb@ziffrenlaw.com

جان مک‌کلین : jmcclain2004@aol.com


آدرس ایمیل وکیل بنیاد مایکل جکسون:

هاوارد وایتسمن : hweitzman@kwikalaw.com

برای طرح درخواست می‌توانید از نمونه ایمیل زیر استفاده نمایید:

Dear Sirs,

I am writing to implore you to take immediate legal action over a new film accusing Michael Jackson of molesting two boys.
Sundance Film Festival has announced plans to screen a film titled Leaving Neverland, in which Wade Robson and James Safechuck will accuse Michael Jackson of grooming and molesting them over a years-long period.
These two men, as you know, were behind a lawsuit which the Estate successfully had thrown out of court in 2017.
It goes without saying that in the wake of the #MeToo movement and the move towards trial by media over allegations against celebrities, this film poses the most existential threat to Michael Jackson’s reputation and legacy since his death in 2009.
For roughly the last five years, the Estate has used its vast resources to mount legal challenge after legal challenge to frustrate and delay a lawsuit by Vera Serova over the inclusion of three fake songs on a posthumous album. It has also used its clout to suppress a positive documentary about Michael Jackson’s final photo shoots.
So fans around the world are now questioning why the Estate is not using its power and resources to try to block the release of this extremely dangerous film, which has the potential to completely decimate Michael Jackson’s reputation forever.
In 2017, a campaign by Michael Jackson’s family and fans successfully blocked the release of a film in which Michael Jackson was to be portrayed in a demeaning way by the white actor Joseph Fiennes.
That film was merely insensitive. This film could destroy Michael Jackson’s reputation forever. The Michael Jackson fan community therefore calls upon you to employ every legal resource and avenue available to you to frustrate, impede and sabotage this film in any and every conceivable way.

Sincerely,
[محل درج نام شما]

* ترجمه متن ایمیل:

با سلام،

بدینوسیله از شما خواهشمندم در خصوص فیلم جدیدی که در آن مایکل جکسون به تجاوز جنسی دو پسر متهم شده است فوراً اقدام قانونی لازمه را مبذول فرمایید.

جشنواره فیلم سان‌دنس برنامه خود برای به نمایش درآوردن فیلمی با عنوان «ترک نورلند» را اعلام کرده است. در این فیلم وید رابسون و جیمز سیفچاک مایکل جکسون را به تعرض جنسی و دستمالی کردن در طول رابطه یکساله‌شان با او متهم خواهند کرد.

همانطور که مطلع هستید، این دو مرد قبلاً شکایتی را طرح کرده بودند که البته بنیاد با موفقیت توانست باعث شود دعوای آنها در دادگاه ۲۰۱۷ رد شود.

بدیهی است که با شروع جنبش «من هم همینطور» (MeToo#) و اعتراض نسبت به دادرسی‌ها توسط رسانه‌ها بر سر اتهامات علیه شخصیت‌های معروف، این فیلم حیاتی‌ترین تهدید برای شهرت و میراث او از زمان مرگش در سال ۲۰۰۹ به شمار می‌آید.

تقریباً در طول پنج سال گذشته، بنیاد از منابع عظیم خود استفاده کرده است تا با ایجاد چالش‌های حقوقی یکی پس از دیگری بتواند شکایت ورا سرووا بر سر سه آهنگ تقلبی موجود در یکی از آلبوم‌های منتشرشده پس از مرگ مایکل را با شکست مواجه کند. بنیاد همچنین برای جلوگیری از انتشار مستند مثبتی که درباره آخرین جلسه عکاسی مایکل جکسون بود از نفوذ خود استفاده کرد.

بنابراین هواداران از سرتاسر جهان اکنون نسبت به این مسئله اعتراض دارند که چرا بنیاد از قدرت و منابع خود جهت تلاش برای ممانعت از انتشار این فیلم بسیار خطرناک که می‌تواند نیکنامی مایکل جکسون را برای همیشه از بین ببرد استفاده نمی‌کند.

در سال ۲۰۱۷، خانواده مایکل جکسون و هواداران او موفق شدند با راه انداختن کمپینی جلوی انتشار فیلمی را که در آن قرار بود مایکل جکسون با بازی یک بازیگر سفیدپوست به نام جوزف فاینس به شکل تحقیرآمیزی نشان داده شود بگیرند.

آن فیلم هیچ حساسیتی ایجاد نمی‌کرد اما این فیلم می‌تواند نیکنامی مایکل جکسون را برای همیشه از بین ببرد. بنابراین، جامعه هواداران مایکل جکسون از شما درخواست دارد تا کلیه منابع حقوقی و شیوه‌های ممکن خود را به کار بگیرید تا به هر شکل قابل تصوری از انتشار این فیلم ممانعت شده و با شکست کامل مواجه شود.

با احترام

همچنین یک دادخواست آنلاین برای جلوگیری از انتشار این مستند تهیه شده است، که می‌توانید از طریق دکمه‌ی زیر نسبت به امضای آن اقدام کنید:

, ,
نوشتهٔ بعدی
بیانیه بنیاد مایکل جکسون خطاب به هواداران
نوشتهٔ پیشین
جعلی بودن سه آهنگ آلبوم «مایکل» تأیید شد

بیشتر بخوانید

تیم رسمی آنلاین بنیاد مایکل جکسون

بیانیه بنیاد مایکل جکسون خطاب به هواداران

مستند باشگاه شهرت یا باشگاه تهمت؟

مستند باشگاه شهرت ، یا باشگاه تهمت؟

وید رابسون قصد داشت با فروش کتابی درباره اتهامات کودک‌آزاری علیه مایکل جکسون کسب درآمد کند

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • این اقدامات علیه شخصیت بزرگی مانند مایکل جکسون قدرت خلل ناپذیر و ضعف شدید و نیتهای حقیر انسانهای پست رو نشون میده.
    این اشخاص حاضرن زندگی داخلی خودشون رو هویدا کنند?!

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.